Federal Board
Presidiet (2020-2021)
John Norell
Chairperson

john.norell@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

John Norell bor i Stockholm och doktorerar i nationalekonomi vid Stockholms universitet där han även läste sin masterutbildning och arbetat som amanuens och undervisat i grundkursen i nationalekonomi.
Vid sidan av studier och arbetet som ordförande i studentförbundet föreläser han för ungdomsförbund om marknadsekonomi på uppdrag av Svenskt Näringsliv. Han har tidigare arbetat på forskningsinstitutet Ratio, tankesmedjan Timbro och branschorganisationen Swedish Fintech Association.

Martin
Bergman

Vice Chairperson

Martin.bergman@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Margareta
Barabash

Vice Chairperson

margareta.barabash@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Amanda
Broberg

Vice Chairperson

amanda.broberg@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Per
Mittag-Leffler

Vice Chairperson

per.mittagleffler@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Seketariat
Kansliet

Folke
Johannesson

Secretary General

folke.johannesson@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Niklas
Törnå

Political Secretary

niklas.torna@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Sakpolitiska sekreterare

Theo
Herold

Europapolitisk sek.

Martin.bergman@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Ludvig
Filhm

Säkerhetspolitisk sek.

Martin.bergman@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Johannes
Nathell

Skattepolitisk sek.

Martin.bergman@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Federal Board
Presidiet (2020-2021):
Chairperson

John Norell

john.norell@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

John Norell bor i Stockholm och doktorerar i nationalekonomi vid Stockholms universitet där han även läste sin masterutbildning och arbetat som amanuens och undervisat i grundkursen i nationalekonomi.
Vid sidan av studier och arbetet som ordförande i studentförbundet föreläser han för ungdomsförbund om marknadsekonomi på uppdrag av Svenskt Näringsliv. Han har tidigare arbetat på forskningsinstitutet Ratio, tankesmedjan Timbro och branschorganisationen Swedish Fintech Association.

Viceordförandena

Martin
Bergman

Martin.bergman@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Margareta Barabash

Martin.bergman@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Amanda
Broberg

Martin.bergman@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Per
Mittag-Leffler

Martin.bergman@fmsf.se
Facebook
Instagram
Twitter

Seketariat
Kansliet

Folke
Johannesson

Secretary General

folke.johannesson@fmsf.se

Niklas Törnå

Political Secretary

niklas.torna@fmsf.se

Sakpolitiska sekreterare

Theo Herold

Europapolitisk sek.

theo.herold@fmsf.se

Ludvig Filhm

Säkerhetspolitisk sek.

ludvig.fillhm@fmsf.se

Johannes Nathell

Skattepolitisk sek.

johannes.nathell@fmsf.se

Slider

College of Seniors

Traditions and continuity are keywords for Fria Moderata Studentförbundet, therefore there is a strong bond with previous generations of federal board members which form our College of Seniors:

2020

Ordförande Catarina Kärkkäinen
Viceordförande Albin Zettervall
Viceordförande Beatrice Backman
Viceordförande Adam Danieli
Viceordförande John Norell
Organisationssekreterare Folke Johannesson

2019

Ordförande Catarina Kärkkäinen
Viceordförande Albin Zettervall
Viceordförande Beatrice Backman
Viceordförande Adam Danieli
Viceordförande John Norell
Förbundssekreterare Sten Storgärds

2019

Ordförande Catarina Kärkkäinen
Viceordförande Victoria Elmgren
Viceordförande Gustaf Reinfeldt
Viceordförande Albin Zettervall
Förbundssekreterare Sten Storgärds

2018

Ordförande Catarina Kärkkäinen
Viceordförande Victoria Elmgren
Viceordförande Gustaf Reinfeldt
Viceordförande Albin Zettervall
Viceordförande Marcus Björk
Förbundssekreterare Sten Storgärds

2018

Ordförande Hugo Selling
Viceordförande Catarina Kärkkäinen
Viceordförande Sten Storgärds
Viceordförande Alexander Fritz Englund
Viceordförande Frida Granath
Organisationssekreterare Richard Forsén

2017

Ordförande Hugo Selling
Viceordförande Catarina Kärkkäinen
Viceordförande Sten Storgärds
Viceordförande Alexander Fritz Englund
Viceordförande Frida Granath

2016–2107

Ordförande Hugo Selling
Viceordförande André Frisk
Viceordförande Johan Eriksson
Viceordförande Catarina Kärkkäinen
Viceordförande Sten Storgärds
Organisationssekreterare Alexander Fritz Englund

2015–2016

Ordförande Alexandra Ivanov
Viceordförande Johanna Grönbäck
Viceordförande Hugo Selling
Viceordförande André Frisk
Viceordförande Ida Enfeldt
Förbundssekreterare Lucas Karlsson

2014–2015

Ordförande Alexandra Ivanov
Viceordförande Johan Ridenfeldt
Viceordförande Lucas Karlsson
Viceordförande Johanna Grönbäck
Viceordförande Adam Vallin
Organisationssekreterare Hugo Selling

2013–2014

Ordförande Victoria Nilsson
Viceordförande Alexandra Ivanov
Viceordförande Johan Ridenfeldt
Viceordförande Lucas Karlsson
Viceordförande Alexander Ivarsson
Organisationssekreterare Hugo Selling

2012–2013

Ordförande Victoria Nilsson
Viceordförande Henrik Hall
Viceordförande Jacob Dexe
Viceordförande Alexandra Ivanov
Viceordförande Alice Hallman
Organisationssekreterare Sofia Arkestål

2011–2012

Ordförande Gustaf Dymov
Viceordförande Michael Eriksson
Viceordförande Rola Brentlin
Viceordförande Johan Andréasson
Viceordförande Victoria Nilsson

 2010–2011

Ordförande Gustaf Dymov
Viceordförande Carl Wilhelmsson
Viceordförande och förbundssekreterare Mikael Lindholm
Viceordförande Michael Eriksson
Viceordförande Daniel Skavén Ruben
Organisationssekreterare Filippa Nilsson

2009–2010

Ordförande Petrus Boström
Viceordförande Anders Gustafsson
Viceordförande Carl Wilhelmsson
Viceordförande Mikael Lindholm
Viceordförande Gustaf Dymov

2008–2009

Ordförande Petrus Boström
Viceordförande Joakim Lundblad
Viceordförande Johan Hjelmstrand
Viceordförande Anders Gustafsson
Viceordförande Amanda Wollstad

2008

Ordförande Ulrik Franke
Viceordförande och t.f. förbundssekreterare Evelina Lorentzon
Viceordförande Petrus Boström
Viceordförande Patrik M. Andersson
Viceordförande Hanna Metsis
Adjungerad Joakim Lundblad

2007–2008

Ordförande Ulrik Franke
Viceordförande Evelina Lorentzon
Viceordförande Petrus Boström
Viceordförande Patrik M. Andersson
Viceordförande Hanna Metsis
Organisationssekreterare Mikael Onegård

2006–2007

Ordförande Ulrik Franke
Viceordförande Fredrik Saweståhl
Viceordförande Maria Malmer Stenergard
Viceordförande Evelina Lorentzon
Viceordförande Adam Nelvin

2005–2006

Ordförande Jens Eriksson
Viceordförande Anna Hård af Segerstad
Viceordförande Danjell Elgebrandt
Viceordförande Fredrik Saweståhl
Viceordförande Ulrik Franke
Förbundssekreterare David Stenergard

2004–2005

Ordförande Jens Eriksson
Viceordförande Erik N. Andersson
Viceordförande Anna Hård af Segerstad
Viceordförande Danjell Elgebrandt
Viceordförande Christian Sandström
Förbundssekreterare Sara Bengtsson

2003–2004

Ordförande Peter O. Sellgren
Viceordförande Kristian Karlsson
Viceordförande Jens Ahl
Viceordförande Erik N. Andersson
Viceordförande Jens Eriksson
Förbundssekreterare Sara Bengtsson

2002–2003

Ordförande Peter O. Sellgren
Viceordförande Henrik Jordahl
Viceordförande Anna Bergkvist
Viceordförande Kristian Karlsson
Viceordförande Jens Ahl
Förbundssekreterare Erik Ludvigsson

2001–2002

Ordförande Tobias Sjö
Viceordförande Henrik Olsson
Viceordförande Henrik Jordahl
Viceordförande Karin Råde
Viceordförande Peter O. Sellgren
Förbundssekreterare Erik Ludvigsson

2000–2001

Ordförande Tobias Sjö
Viceordförande Klas Hjort
Viceordförande Henrik Olsson
Viceordförande Henrik R.S. Olsson
Viceordförande Erik Ludvigsson
Förbundssekreterare Staffan Ingvarsson
Organisationssekreterare Jens Ahl

 1999–2000

Ordförande Bengt Ludvigsson
Viceordförande Håkan Filipsson
Viceordförande Charlotta Barke
Viceordförande Joakim Löf
Viceordförande Tobias Sjö
Förbundssekreterare Staffan Ingvarsson

1998–1999

Ordförande Bengt Ludvigsson
Viceordförande Anna Manhag
Viceordförande Håkan Filipsson
Viceordförande Charlotta Barke
Viceordförande Joakim Löf
Förbundssekreterare Marcus Lindquist
Organisationssekreterare Gustaf Casparsson

1997–1998

Ordförande Anders Hall
Viceordförande Bengt Ludvigsson
Viceordförande Patrik Strömer
Viceordförande Anna Manhag
Viceordförande Eva Danielsson
Förbundssekreterare Jens-Jonathan Larnhed
Organisationssekreterare Gitte Enander

1996–1997

Ordförande Anders Hall
Viceordförande Fredrik Haage
Viceordförande Kajsa Wilhelmsson
Viceordförande Thomas Andersson
Viceordförande Bengt Ludvigsson
Förbundssekreterare Jens-Jonathan Larnhed
Organisationssekreterare Gitte Enander

1995–1996

Ordförande Jonas Nilsson
Ledamöter Otto Giesenfeld
Ledamöter Fredrik Haage
Ledamöter Kajsa Wilhelmsson
Ledamöter Stefan Kraft
Adjungerad Anders Hall
Förbundssekreterare Maria Elgstrand
Organisationssekreterare Ulrica Schenström

1994–1995

Ordförande Jonas Nilsson
Ledamöter Petter Brolin
Ledamöter Otto Giesenfeld
Ledamöter Johan Modin
Ledamöter Markus Uvell
Förbundssekreterare Maria Elgstrand
Organisationssekreterare Ulrica Schenström

1993–1994

Ordförande Carl-Fredrik Jaensson
Viceordförande Jonas Nilsson
Viceordförande Mattias Lundbäck
Viceordförande Petter Brolin
Viceordförande Otto Giesenfeld
Förbundssekreterare Carl Fredrik Sammeli
Organisationssekreterare Maria Elgstrand

1992–1993

Ordförande Carl-Fredrik Jaensson
Viceordförande Fredrik Johansson
Viceordförande Jonas Nilsson
Viceordförande Mattias Lundbäck
Viceordförande Petter Brolin
Förbundssekreterare Einar Du Rietz
Organisationssekreterare Maria Elgstrand

1991–1992

Ordförande Cecilia Brinck
Viceordförande Peter Ejemyr
Viceordförande Fredrik Johansson
Viceordförande Henrik Toremark
Viceordförande Carl-Fredrik Jaensson
Förbundssekreterare Einar Du Rietz
Organisationssekreterare Maria Elgstrand

1990–1991

Ordförande Cecilia Brinck
Viceordförande Anders E. Borg
Viceordförande Peter Ejemyr
Viceordförande Fredrik Johansson
Viceordförande Mikael Rothsten
Förbundssekreterare Torsten Svenonius
Organisationssekreterare Jan Kjellegård

1989–1990

Ordförande Magnus Nilsson
Viceordförande Hans Wallmark
Viceordförande Einar Du Rietz
Viceordförande Cecilia Brinck
Viceordförande Mikael Söderlund
Förbundssekreterare Torsten Svenonius
Organisationssekreterare Eva Gustavsson

1988–1989

Ordförande Magnus Nilsson
Viceordförande Peter Olsson
Viceordförande Einar Du Rietz
Viceordförande Mats L.G. Rosén
Viceordförande Hans Wallmark
Förbundssekreterare Susanne Lundh
Organisationssekreterare Eva Gustavsson

1988

Ordförande Michael Lundholm
Viceordförande Lars Niklasson
Viceordförande Peter Olsson
Viceordförande Magnus Nilsson
Viceordförande Susanne Hellberg
Förbundssekreterare Susanne Lundh
Organisationssekreterare Stina Niklasson

1987–1988

Ordförande Michael Lundholm
Viceordförande Lars Niklasson
Viceordförande Peter Olsson
Viceordförande Magnus Nilsson
Viceordförande Susanne Hellberg
Förbundssekreterare Stephan Müchler
Organisationssekreterare Susanne Lundh

1987

Ordförande Göran Thorstenson
Viceordförande Michael Lundholm
Viceordförande Lars Niklasson
Viceordförande Lars-Henrik Molin
Viceordförande Peter Olsson
Förbundssekreterare Stephan Müchler
Organisationssekreterare Ingrid George

1986–1987

Ordförande Göran Thorstenson
Viceordförande Michael Lundholm
Viceordförande P.J. Anders Linder
Viceordförande Lars Niklasson
Viceordförande Lars-Henrik Molin
Förbundssekreterare Lars Leonardsson
Organisationssekreterare Ingrid George

1985–1986

Ordförande Göran Thorstenson
Viceordförande Mattias Bengtsson
Viceordförande P.J. Anders Linder
Viceordförande Michael Lundholm
Viceordförande Lars Niklasson
Förbundssekreterare Lars Leonardsson
Organisationssekreterare Ingrid George

1985

Ordförande Emil Uddhammar
Viceordförande Mattias Bengtsson
Viceordförande Erik Granberg
Viceordförande Michael Lundholm
Förbundssekreterare Lars Leonardsson
Organisationssekreterare Ingrid George

1984–1985

Ordförande Emil Uddhammar
Viceordförande Mattias Bengtsson
Viceordförande Eric Granberg
Viceordförande Lars Leonardsson
Viceordförande Michael Lundholm
Förbundssekreterare Sten R. Nordin
Organisationssekreterare Theréz Randquist

1983–1984

Ordförande Emil Uddhammar
Viceordförande Cecilia Stegö
Viceordförande Lars Ahlkvist
Viceordförande Mattias Bengtsson
Viceordförande Eric Granberg
Förbundssekreterare Sten R. Nordin

1983

Ordförande Bo Eriksson
Viceordförande Lars Ahlkvist
Viceordförande Mattias Bengtsson
Viceordförande Leif Holmberg
Viceordförande Emil Uddhammar
Förbundssekreterare Sten R. Nordin

1982–1983

Ordfölrande Bo Eriksson
Viceordförande Leif Holmberg
Viceordförande Göran Thorstenson
Viceordförande Lars Ahlkvist
Förbundssekreterare Sten R. Nordin
Organisationsekreterare Marie Agmén

1982

Ordförande Bo Eriksson
Viceordförande Cecilia Stegö
Viceordförande Göran Thorstenson
Viceordförande Leif Holmberg
Viceordförande Emil Uddhammar
Förbundssekreterare Sten R. Nordin
Organisationssekreterare Marie Agmén

1982

Ordförande Bo Eriksson
Viceordförande Cecilia Stegö
Viceordförande Leif Holmberg
Viceordförande Per Dahl
Viceordförande Emil Uddhammar
Förbundssekreterare Sten R. Nordin
Organisationssekreterare Marie Agmén

1981–1982

Ordförande Bo Eriksson
Viceordförande Per Dahl
Viceordförande Leif Holmberg
Viceordförande Sten R. Nordin
Viceordförande Cecilia Stegö
Förbundssekreterare Christoffer Hamilton
Organisationssekreterare Marie Agmén

1980–1981

Ordförande Per Heister
Viceordförande Gunnar Oom
Viceordförande Jörgen Johanson
Viceordförande Bo Eriksson
Viceordförande Per Dahl
Förbundssekreterare Christoffer Hamilton
Organisationssekreterare Marie Agmén

1980

Ordförande Elisabeth Langby
Viceordförande Anne Ekstrand
Viceordförande Gunnar Oom
Viceordförande Mikael Rosén
Viceordförande Hans Gustaf Wessberg
Förbundssekreterare Per Heister
Organisationssekreterare Marie Agmén

1979–1980

Ordförande Elisabeth Langby
Viceordförande Anne Ekstrand
Viceordförande Gunnar Oom
Viceordförande Mikael Rosén
Viceordförande Hans Gustaf Wessberg
Förbundssekreterare Per Heister

1978–1979

Ordförande Elisabeth Langby
Viceordförande Per Heister
Viceordförande Mats Hedberg
Viceordförande Mikael Rosén
Viceordförande Folke Schött
Förbundssekreterare Göran Hammarberg

1977–1978

Ordförande Mats Gezelius
Viceordförande Per Heister
Viceordförande Peder Jonsson
Viceordförande Diana Kalnins
Viceordförande Folke Schött
Förbundssekreterare Hans Birger Ekström

1976–1977

Ordförande Per Ledin
Viceordförande Einar Frydén
Viceordförande Per Gärdsell
Viceordförande Mats Gezelius
Viceordförande Nicoline Kinch
Förbundssekreterare Elisabeth Martin

1975–1976

Ordförande Per Ledin
Viceordförande Dag Magnusson
Viceordförande Jan Martin
Viceordförande Einar Frydén
Viceordförande Per Gärdsell
Förbundssekreterare Elisabeth Garander

1974

Ordförande Mats Svegfors
Viceorförande Carl-Johan Kjellander
Viceordförande Dag Magnusson
Viceordförande Jan Martin
Viceordförande Annika Sandström
Förbundssekreterare Per Ledin

1974

Ordförande Mats Svegfors
Viceordförande Carl-Johan Kjellander
Viceordförande Dag Klackenberg
Viceordförande Dag Magnusson
Förbundssekreterare Per Ledin

1973

Ordförande Carl Bildt
Viceordförande Mats Svegfors
Viceordförande Olof Ehrenkrona
Viceordförande Johan Hjertqvist
Viceordförande Carl-Johan Kjellander
Förbundssekreterare Per Ledin

 1973

Ordförande Carl Cederschiöld
Viceordförande Carl Bildt
Viceordförande Lennart O. Andersson
Viceordförande Ulric Müllern-Aspegren
Viceordförande Johan Bengt-Påhlson
Förbundssekreterare Per Ledin

1972–1973

Ordförande Carl Cedershiöld
Viceordförande Carl Bildt
Viceordförande Lennart O. Andersson
Viceordförande Ulric Müllern-Aspegren
Viceordförande Johan Bengt-Påhlson
Förbundssekreterare Claes Löfgren

1971–1972

Ordförande Per-Magnus Emilsson
Viceordförande Carl Cederschiöld
Viceordförande Lennart O. Andersson
Viceordförande Ulric Müllern-Aspegren
Viceordförande Carl Bildt
Förbundssekreterare Claes Löfgren

1970–1971

Ordförande Per-Magnus Emilsson
Viceordförande Carl Cederschiöld
Viceordförande Bodil Ryde
Viceordförande Malcolm Hamilton
Viceordförande Ulrik Müllern-Aspegren
Förbundssekreterare Claes Löfgren

1970

Ordförande Per-Magnus Emilsson
Viceordförande Nils Henrik Schager
Viceordförande Carl Cederschiöld
Viceordförande Bodil Ryde
Viceordförande Malcolm Hamilton
Förbundssekreterare Claes Löfgren

1969–1970

Ordförande Anders Wijkman
Informationschef Per-Magnus Emilsson
Utredningschef Nils Henrik Schager
Studiechef Gertrud Anljung
Ekonomichef Gunnar Ek
Förbundssekreterare Claes Löfgren

1968–1969

Ordförande Anders Wijkman
Informationschef Per-Magnus Emilsson
Utredningschef Nils Henrik Schager
Studiechef Per Jennische
Ekonomichef Gunnar Ek
Förbundssekreterare Lars Luttrop

1967–1968 

Ordförande Ulf Adelsohn
Förbundssekreterare Lars Luttrop
Informationschef Anders Wijkman
Ekonomichef Daniel Danielsson
Utredningschef Göran Lennmarker
Studiechef Per Jennische

1966–1967

Ordförande Ulf Adelsohn
Organisationschef Elisabeth Crona
Förbundssekreterare Lars Luttrop
Utredningschef Göran Lennmarker
Ekonomichef Bo Nordholm
Informationschef Anders Wijkman

1966

Ordförande Ulf Adelsohn
Organisationschef Elisabeth Crona
Förbundssekreterare Lars Luttrop
Utredningschef Göran Lennmarker
Ekonomichef Bo Nordholm
Informationschef Johan Gernandt

1965–1966

Ordförande Peder Olin
I:e vice ordförande Ulf Adelsohn
2:e vice ordförande Elisabeth Crona
Skattmästare Bo Nordholm
Förbundssekreterare Lars Luttrop
Konsult Anders Ahlmark
Ledamot Lars Ahlmark
Ledamot Rolf Englund
Ledamot Johan Gernandt

1965

Ordförande Peder Olin
1:e vice ordförande Matti Häggström
2:e vice ordförande Ulf Adelsohn
Skattmästare Bo Nordholm
Förbundssekreterare Lars Luttrop
Konsult Anders Ahlmark
Ledamot Lars Ahlmark
Ledamot Elisabeth Crona
Ledamot Johan Gernandt

1964–1965

Ordförande Ola Gummesson
1:e vice ordförande Peder Olin
2:e vice ordförande Matti Häggström
Skattmästare Bo Nordholm
Förbundssekreterare Lars Luttrop
Konsult Lennart Arvedson
Ledamot Elisabeth Crona
Ledamot Bo Eklöf
Ledamot Bengt Nestell

1964

Ordförande Ola Gummesson
1:e vice ordförande Peder Olin
2:e vice ordförande Matti Häggström
Skattmästare Werner Uhlman
Förbundssekreterare Lars Luttrop
Konsult Lennart Arvedson
Ledamot Bo Edvardsson
Ledamot Bo Eklöf
Ledamot Bengt Nestell

1964

Ordförande Bertil Persson
1:e vice ordförande Carl Swartz
2:e vice ordförande Sven Kinnander
Skattmästare Werner Uhlman
Förbundssekreterare Lars Luttropp
Konsult Peder Olin
Ledamot Erik Hafström
Ledamot Måns Jacobsson
Ledamot Bo Eklöf

1963–1964

Ordförande Bertil Persson
1:e vice ordförande Carl Swartz
2:e vice ordförande Sven Kinnander
Skattmästare Werner Uhlman
Förbundssekreterare Anita Wennerholm
Konsult Peder Olin
Ledamot Erik Hafström
Ledamot Måns Jacobsson
Ledamot Bo Eklöf

1963

Ordförande Bertil Persson
1:e vice ordförande Carl Swartz
2:e vice ordförande Sven Kinnander
T.f räknemästare Krister Wallin
Förbundssekreterare Anita Wennerholm
Konsult Jan Backman
Ledamot Erik Hafström
Ledamot Måns Jacobsson
Ledamot Bo Eklöf

1962–1963

Ordförande Bertil Persson
1:e vice ordförande Carl Swartz
2:e vice ordförande Sven Kinnander
Skattmästare Curt Andréason
Förbundssekreterare Anita Wennerholm
Ledamot Jan Backman
Ledamot Erik Hafström
Ledamot Måns Jacobsson
Ledamot Jan Lundgren

1961

Ordförande Carl-Henrik Winqwist
1:e vice ordförande Ulf Hellners
2:e vice ordförande Kjell Johansson
Skattmästare Curt Andréason
Förbundssekreterare Anita Wennerholm
Ledamot Stellan Artin
Ledamot Bertil Persson
Ledamot Carl Swartz
Ledamot Lars Wicknerz

1961

Ordförande Carl-Henrik Winqwist
1:e vice ordförande Torgils Hjalmarson
2:e vice ordförande Ulf Hellners
Skattmästare Kjell Johansson
Förbundssekreterare Anita Wennerholm
Ledamot Stellan Artin
Ledamot Olof Berg
Ledamot Eva Heckscher
Ledamot Jan Lindön

1960–1961

Ordförande Carl-Henrik Winqwist
1:e vice ordförande Torgils Hjalmarson
2:e vice ordförande Ulf Hellners
Skattmästare Kjell Johansson
Förbundssekreterare Jan Lindén
Ledamot Stellan Artin
Ledamot Olof Berg
Ledamot Eva Heckscher
Ledamot Jan Lindön

1960

Ordförande Carl-Henrik Winqwist
1:e vice ordförande Torgils Hjalmarson
2:e vice ordförande Ulf Hellners
Skattmästare Kjell Johansson
Förbundssekreterare Gert Lienhart

1959–1960 

Ordförande Carl-Henrik Winqwist
1:e vice ordförande Bengt Fredriksson
2:e vice ordförande Torgils Hjalmarsson
Skattmästare Kjell Johansson
Förbundssekreterare Gert Lienhart

1958

Ordförande Håkan Winberg
1:e vice ordförande Carl-Henrik Winqwist
2:e vice ordförande Bengt Fredriksson
Skattmästare Bertil Klinte
Förbundssekreterare Gert Lienhart

1958

Ordförande Håkan Winberg
1:e vice ordförande Carl-Henrik Winqwist
2:e vice ordförande och sekr. Bengt Fredriksson
Skattmästare Bertil Klinte

1957–1958

Ordförande Håkan Winberg
Vice ordförande Göran D. Svensson
Sekreterare Carl-Henrik Winqwist
Skattmästare Bertil Klinte

1956–1957

Ordförande Leif Carlsson
Vice ordförande Christer Leijonhufvud
Sekreterare Göran D. Svensson
Skattmästare Mikael Grounes

1955–1956 

Ordförande Leif Carlsson
Vice ordförande Evert Medbo
Sekreterare Håkan Winberg
Skattmästare Mikael Grounes

1954–1955

Ordförande John Magnus Lindberg
Vice ordförande Rutger Croneborg
Sekreterare Leif Carlsson
Skattmästare Evert Medbo

1953–1954

Ordförande John Magnus Lindberg
Vice ordförande Åke Liljefors
Sekreterare Rutger Croneborg
Skattmästare Olle Palenius

1952–1953 

Ordförande Sven Johansson
Vice ordförande Torkel Unge
Sekreterare Åke Liljefors
Skattmästare Olle Palenius

1951–1952

Ordförande Olof Bergman
Vice ordförande Arne Sandelin
Sekreterare Sven Johansson
Skattmästare Holger Sjöstedt

1950–1951 

Ordförande Olof Bergman
Vice ordförande Sven Fajersson
Sekreterare Per Turesson
Skattmästare Holger Sjöstedt

1950

Ordförande Gösta Rönn
Vice ordförande Olof Bergman
Sekreterare Lennart Lilja
Skattmästare Holger Sjöstedt

1949–1950  

Ordförande Gösta Rönn
Vice ordförande Olof Bergman
Sekreterare Torkel Unge
Skattmästare Holger Sjöstedt

1948

Ordförande Gösta Rönn
Vice ordförande Fredrik Swartling
Sekreterare Torkel Unge
Skattmästare Holger Sjöstedt

1948

Ordförande Erik Anners
Vice ordförande Fredrik Swartling
Sekreterare Torkel Unge
Skattmästare Holger Sjöstedt

1946–1948

Ordförande Erik Anners
Vice ordförande Fredrik Swartling
1:e sekreterare Ingemar Essén
2:e sekreterare Peter Hammarskjöld
Skattmästare Holger Sjöstedt

1945–1946

Ordförande Erik Anners
Vice ordförande Fredrik Swartling
1:e sekreterare Ingemar Essén
2:e sekreterare Bengt Göran Gauffin
Skattmästare Carl-Gustav Grotander

1944–1945

Ordförande Erik Anners
Vice ordförande Trygve Paulsson Freckner
1:e sekreterare Olle Nyman
2:e sekreterare Gösta Rönn
Skattmästare Carl-Gustav Grotander
Ledamot Fredrik Swartling
Ledamot Bengt Wallerius

1943–1944

Ordförande Th. Åke Leissner
Viceordförande Sven Ersman
1:e sekreterare Torsten Söderhielm
2:e sekreterare Herbert Ljungert
Skattmästare Adolf Hamilton

31 maj 1942–1943

Ordförande Th. Åke Leissner, Stockholm
Vice ordförande Svante Bergström, Uppsala
Skattmästare Adolf Hamilton, Uppsala
Sekreterare Christian Geijer, Lund
Ledamot Lennart Hagberg, Lund
Ledamot T. Söderhielm, Stockholm (tillförordnades senare under året)