Associations

FMSF består av de olika föreningar som finns vid universitet och högskolor runt om i landet. Vill du starta en förening på en ort där vi just nu inte är representerade? Hör av dig till oss på info@fmsf.se!

Slider

Studentföreningen Ateneum

Lund
Ordförande 2022:
Nelly Åkesson

Kontakt:
ateneum@fmsf.se
Facebooksida
Facebookgrupp
Instagram: @AteneumLund
Twitter: @Ateneum

Linköpings Fria Moderata Studentförening

Linköping
Ordförande 2021/2022:
Erik Voldstad

Kontakt:
Linkoping@fmsf.se
Facebooksida
Instagram: Linköpings FMS

Fria Moderata Studentföreningen Göteborg

Göteborg
Ordförande 2021/2022:
Viktor Edgren

Kontakt:
roseberg@hotmail.se
Facebooksida
Facebookgrupp

Högerteknologerna


Stockholm
Ordförande 2022/2023:
Carl Nordengren

Kontakt: hogerteknologerna@gmail.com
Facebook: Högerteknologerna


Geijerska Studentföreningen

Uppsala
Ordförande 2022/2023:
Arvid Bertilsson

Kontakt:
geijerska@fmsf.se
Facebooksida
Facebookgrupp
Instagram: @geijerska
Twitter:@Geijerska

Fria Moderata Studentföreningen Stockholm

Stockholm
Ordförande 2022/2023:
Fredrik Ljung

Kontakt:
stockholm@fmsf.se
Facebooksida
Facebookgrupp

Studentföreningen Aurorum

Luleå
Ordförande 2022/2023: 
Alexander Backman

Kontakt:
barcal-4@student.ltu.se
Facebooksida

Högerjuristerna

Stockholm
Ordförande 2021/2022:
Edvard Eiken

Kontakt:
hj@fmsf.se
Facebooksida
Facebookgrupp

Fria Moderata Studentföreningen Borås






Borås
Ordförande 2021/2022:
Kristijan Kolevski

Kontakt:
boras@fmsf.se
Facebook

Handelshögern


Stockholm
Ordförande 2021/2022:
Jonathan Stefansson

Kontakt:
jonathan.stefansson@yahoo.com
Facebooksida 

FMS Försvarshögskolan

Stockholm

Kontakt:
info@fmsf.se
Facebooksida: FMS Försvarshögskolan

Fria Moderata Studentföreningen Umeå

Umeå
Ordförande:
Max Carlsson

Kontakt: mmaxcarlsson@gmail.com
Facebooksida

Fria Moderata Studentföreningen Växjö

Växjö
Ordförande:
Johan Smedin

Kontakt:
johan.smedin@gmail.com
Facebooksida